Makijaż turkus & fiolet

LsM6HDZ5E2w5TaM8ePEAvIL3fRE3-YylXYiTTi2GjyI,nj_XdhCe7AdCPF8wG1zW99R0NuLueszLDwFE3whiMWoTurkus i fiolet to dość odważne zestawienie kolorów, nie zawsze wygląda dobrze. Ja jednak postanowiłam zaryzykować w momencie, gdy przechodziłam obok stoiska firmy Inglot i ta dwa kolory wołały mnie z daleka 😉 Zobaczcie, czy udało mi się dobrze je ze sobą połączyć w idealnym makijażu na wesele lub letnią imprezę.

1. Na początek maluję twarz (jak to zrobić, możecie zobaczyć w innych moich filmikach), a następnie zaczynam makijaż oka od nałożenia beżowego matowego cienia na powiekę. Dzięki takiej bazie kolejne cienie będą się łatwiej rozcierać.

cień podkładowy

2. Wewnętrzny kącik oka rozświetlam beżowym cieniem z brokatem i rozcieram go w kierunku środka powieki.

brokatowy cień beżowy

3. Nakładam bladoróżowy, matowy cień w załamaniu powieki kierując pędzelek od zewnętrznego kącika do jego środka. Łączę go z poprzednim kolorem.

bladoróżowy cień

4. Zewnętrzny kącik oka podkreślam wrzosowym cieniem z odrobiną brokatu. Zaczynam od linii rzęs, delikatnie przeciągając kolor poza oko o około 1/3 długości oka, kierując się ku skroni. Na koniec granicę koloru rozcieram cienkim, miękkim pędzelkiem.

fioletowy cień

5. Początek tej linii rozcieram kierując się ku załamaniu powieki. Jeśli dodatkowo, tak ja ja, wyjdziecie z tą linią delikatnie na górną krawędź powieki, pod łuk brwiowy, optycznie powiększycie sobie oko. Nie martwcie się, że póki co wygląda to jak plama koloru. Całość jeszcze będę modelowała.

rozcieranie fioletu

6. Pora na mój sprawdzony trik. Jeśli kreski mi czasem nie wyjdą symetrycznie, łapię kąciki oka serdecznymi palcami i wyciągam je nimi delikatnie ku górze. Linia nabiera wtedy ładnego kształtu.

wyciąganie kącików

7. Aby makijaż był nieco mocniejszy, można w tym momencie dołożyć w zewnętrznym kąciku oka trochę wrzosowego cienia i przenieść ten kolor, aż do środka załamania powieki.

dodatkowy fiolet

8. Czarną kredką maluję linię rzęs, pamiętając również o jej spodzie. To pomoże zagęścić optycznie rzęsy i nadać wyrazistości spojrzeniu, szczególnie, jeśli macie jasną oprawę oczu. Górna linia powinna być cieniutka, aby nie zdominować makijażu.

czarna kredka

9. Rozcieram kredkę w miejscu styku z fioletowym cieniem przy pomocy czystego, skośnego pędzelka tak, aby kolory delikatnie się przenikały.

roztarcie górnej kreski

10. Teraz czas na dolną powiekę. Od zewnętrznego kącika oka zaczynam nakładać granatową kredkę z brokatem w taki sposób, by rysowana linia była coraz cieńsza i jaśniejsza. Wypełniam także linię wody.

roztarcie na dole

11. Na środek dolnej powieki nakładam pacynką turkusowy, opalizujący cień i przeciągam go do zewnętrznego kącika. Łączę go z granatową linią.

turkusowy cień

12.Wewnętrzny kącik dolnej powieki wypełniam tym samym brokatowym, beżowym cieniem, którego użyłam na początku. Przeciągam go na całą długość powieki, dzięki czemu otrzymam bardziej świetlisty efekt.

beżowy cień na dole

13. W zewnętrznym kąciku dokładam trochę granatowego cienia.

granatowy cień na dole

14. Następnie rozświetlam łuk brwiowy. Ja robię to opalizującym beżowym cieniem, ale możecie użyć na przykład rozświetlacza.

łuk brwiowy

15. Na koniec zostało mi nałożyć bazę pod tusz i wytuszować rzęsy.

tusz

Na koniec kilka zdjęć gotowego makijażu. Bez retuszu, żebyście mogły zobaczyć, jak ładnie wygląda na żywo 😉

makijaż fioletowo turkusowy 1 makijaż fioletowo turkusowy 2 makijaż fioletowo turkusowy 3 makijaż fioletowo turkusowy 4 makijaż fioletowo turkusowy 5

Jeśli wolicie zobaczyć na żywo, jak wykonuję każdy z tych kroków, zapraszam do zobaczenia filmu z tym makijażem:

Kosmetyki, których użyłam do makijażu oka:

– cień – Inglot nr 153
– cień – Inglot nr 74
– cień – Inglot nr 117
– cień – Sleek Oh So Special I-Divine Bow
– cień do powiek – Paese Eyeshadow Cashmere
– kredka diamentowa – Avon Twilight Sparkle granatowa
– kredka – Avon Glimmerstick czarna
– cień – Pixie Champagne Glow
– cień – Secret Matt Eyeshadow nr 509
– baza pod tusz – Eveline SOS Lash Booster
– tusz – Dior Diorshow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *