Makijaż pomarańczowo – fioletowy

total 2Kolor pomarańczowy w makijażu? Brzmi dość ryzykownie. A co powiecie, jeśli dodam do tego fiolet? Misja samobójcza? Nie dla mnie. 🙂 Zobaczcie w jaki sposób udało mi się okiełznać tego potwora 😉

1. Makijaż będzie dość intensywny. Do jego wykonania używam pigmentów, które lubią się osypywać. Aby zminimalizować ryzyko zaczynam makijaż od oka. Nakładam na powiekę bazę duraline, która wzmocni kolory. Następnie na ruchomą część powieki nakładam jasnobeżowy cień, aby cienie łatwiej się rozcierały. Skupiam się szczególnie na wewnętrznym kąciku, ponieważ w tym miejscu ten beżowy cień będzie widoczny, więc warto poświęcić mu większą uwagę i nałożyć go równo i jednolicie.

beżowy cień
2. Intensywny, pomarańczowy cień nakładam na środek powieki, aż do linii jej załamania.
pomarańczowy cień
3. Fioletowy, matowy cień aplikuję w zewnętrzny kącik i przeciągam go w linii załamania powieki. Rozcieram go w z pomarańczem. Aby makijaż był bardziej elegancki, możecie w załamaniu powieki nałożyć fioletowy, opalizujący cień.
fioletowy cień
4. Aby rozświetlić wewnętrzny kącik oka nakładam cień w kolorze starego złota i łączę o z pomarańczowym cieniem. Następnie maluję kreskę czarnym cieniem za pomocą skośnego pędzelka. Ta linia powinna być cienka. Ma tylko optycznie zagęścić linię rzęs. Jej zakończenie rozcieram z fioletem uważając, by za mocno nie przyciemnić tym zabiegiem całego kącika i nie zamalować fioletu czernią.
czarna kreska
7. Na dolną powiekę również nakładam jasny beż, a na środek powieki aplikuję złoty cień.
złoty cień na dolnej powiece
8.W zewnętrznym kąciku rysuję brązową kredką delikatną, krótką kreskę i rozcieram ją miksując ze złotem.
brązowa kredka
8. Tuszuję rzęsy używając uprzednio mocno pogrubiającej bazy.
tusz do rzęs
9. Twarz maluję jak zwykle. Używam mocno kryjącego podkładu, który dodatkowo przypudrowuję, by utrwalić makijaż. Rozświetlam kości policzkowe i łuki brwiowe. Bronzer nakładam pod kości policzkowe kierując się aż do skroni.
makijaż twarzy
12. Różową konturówką obrysowuję nie tylko kontur ust, ale wypełniam nią również całe usta. To sprawi, że szminka czy błyszczyk dłużej się utrzymają, a kolor będzie jednolity.
makijaż ust
I jak Wam się podoba? 🙂DSC04936 DSC04941 DSC04948
Cały makijaż krok po kroku możecie zobaczyć na filmie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *